Çalışma Alanlarımız

Kurumsal Çalışmalar

Topluluk Çalışmaları

Öğretmen Kulübü

Zikzak Grup olarak 2015 yılından bu yana Öğretmen Kulübü ile birlikteyiz.

Yaşam boyu öğrenme merakı taşıyan eğitimcilerin, mesleki ve kişisel deneyimlerini paylaşarak çoğalttıkları, farkındalık yaratan bir sosyal öğrenme ortamı ve organizasyonu olarak yoluna devam eden Öğretmen Kulübü'nün buluşmaları ücretsiz ve herkesin katılımına açık.

Ayrıntılı bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Eksi 18 Edebiyat Topluluğu

Zikzak Grup olarak 2020 yılından bu yana Eksi 18 Edebiyat Topluluğu ile birlikteyiz.

Nevzat Süer Sezgin rehberliğinde düzenlenen "Yetişkinler için Çocuk ve Gençlik Edebiyatı" programına katılmış kişilerden oluşan bir topluluktur. Çocuk ve çocuk edebiyatı konularını kendine mesele edinmiş, nitelikli çocuk edebiyatı ürünlerinin çoğaltılması ve toplumsal farkındalığın artması katkı koyulması amacı ile çalışmalarına devam etmektedirler.

Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sistem Düşüncesi Derneği

Zikzak Grup olarak 2014 yılından bu yana sistem düşüncesi çalışmalarının içerisindeyiz.

Sistem Düşüncesi Derneği, 2016 yılında, akademisyenler, öğretmenler ve mühendisler tarafından tarafından kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir kurumdur. Derneğin amacı; toplumun her kesiminde ve özellikle; eğitim, sağlık, çevre, modelleme ve strateji alanlarında düşünme ve anlama yeteneğine katkı sağlamak için, Sistem Düşüncesi yaklaşımını yaymaktır. Derneğin öncelikli çalışma konusu K-12 eğitimidir. 

Ayrıntılı bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İzmir Eğitim Kooperatifi

Zikzak Grup olarak 2017 yılından bu yana İzmir Eğitim Kooperatifi çalışmalarının içerisindeyiz.

Yaşam boyu öğrenme ilkesiyle yola çıkan bir grup eğitimci, veli ve öğrenciyle 21 Temmuz 2018'de İzmir Karşıyaka'da kuruldu.

Yaşam boyu öğrenme bilinci ile; her yaş grubundan bireyin şimdiki ve gelecekteki temel eğitim ihtiyaçlarını iş birliği ile karşılayarak, yaşam becerileri gelişmiş bilinçli bir toplumun oluşturulmasına çalışan, sürdürülebilir bir kooperatif modeli olmak için çalışmalarına devam ediyor.

Ayrıntılı bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.