Yetişkinler için Çocuk ve Gençlik Edebiyatı

İzmir'in duayen eğitimcilerinden Nevzat Süer Sezgin ile beş dönemdir devam eden "Yetişkinler için Çocuk ve Gençlik Edebiyatı" programı, yeni dönemine Zikzak Kitaplık'ta "merhaba!" demeye hazırlanıyor.

Birçok yazar yetiştirmiş ya da gelişmelerine katkı koymuş Nevzat öğretmenimiz ile 16 haftalık bir eğitim programı bizleri bekliyor.

Röportaj: Nevzat Süer Sezgin ile program hakkında

Merhaba, bu röportajı izlemeden sakın karar vermeyin!

"Nevzat Süer Sezgin kimdir, eğitim programında bizi neler bekliyor ve kimler bu programa katılmalı" gibi bir dolu soru üzerine konuştuk.

Bu röportajı izledikten sonra aşağıdaki bölümlere geçebilirsiniz =)

Eğitim Programı Hakkında

6 Ocak 2021 Çarşamba günü 20.00'deki Zoom üzerinden yapılacak ücretsiz tanıtım toplantısına katılmak için aşağıdaki bilgileri inceleyebilir ve formu doldurabilirsiniz.

Öğretmenler ve eğitimcilerin yanı sıra, çocuk ve gençlik edebiyatı ile ilgilenen yazar ve yazar adaylarının katılımına açık olan eğitim programı, 6 Ocak 2021 Çarşamba günü 20.00'deki tanışma toplantısı ile başlıyor.

16 hafta boyunca çeşitli derslerden, ödevlerden ve uygulamalardan oluşacak programın canlı buluşmaları, uzaktan iletişim aracı zoom üzerinden yapılacak. En az 6, en fazla 12 katılımcıya yer verebileceğimiz programın ayrıntılarını tanışma toplantısında konuşacağız.

 • Eğitim programının toplam bedeli 1500₺ (kdv dahil) olarak planlandı. Tanışma toplantısının ardından kaydınızın onaylanması için ödemenizi aşağıdaki banka bilgilerine eft / havale yolu ile yapmış olmanızı ve dekontunuzu bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.

 • Ödeme Bilgileri

 • QNB Finansbank - Sıddık Yusuf Çağlayan / TR09 0011 1000 0000 0091 8333 50

Eğitim Programının Hedefleri

 • Çocuk edebiyatındaki genel sorunlar hakkında farkındalık yaratmak

 • Öykü, roman, şiir yazma yöntemleri hakkında bilgilendirmek

 • Yazma coşkusu yaratmak

 • Çeşitli yayınları inceleyerek çocuk edebiyatı okuryazarlığı kazandırmak

 • Atölye yöntemleri üzerine çalışmak

 • Teorik bilgi aktarmak

 • Ödevler vermek ve birlikte değerlendirmek

 • Çocuk edebiyatı yazarlarını konuk etmek

Kayıt Formu

Eğitmen Hakkında

İvriz Öğretmen Okulu ve Ankara Fen Fakültesi mezunu. Devletin çeşitli kademelerinde öğretmenlik ve yöneticilik yaptıktan sonra 1986'da Özel Koru Anaokulu ve Etüt Merkezi'ni kurdu. Özel Ekin Lisesi'nin kurucuları arasına katıldı ve eğitim danışmanlığı yaptı. 2009' da emekli oldu. Çeşitli eğitim vakıflarında çalıştı. "Ezbersiz Eğitim" ve "Bütünsel Eğitim" projelerinin mimarlarındandır. Anne, babalara, öğretmenlere çocuk gelişimi, iletişim, insan gelişiminde medyanın etkileri, demokratik yaratıcı kişilik gelişimi, çocuk edebiyatı ve kadın sorunları üzerine pek çok çalışması bulunmaktadır. Türkiye'de ve yurt dışında medya, oyuncak, kitap vb. konularda söyleşiler yaptı. "Bilgi Toplumunda Okul ve Eğitim" isimli baskısı tükenmiş bir kitabı var. TOP Yayıncılık'ın derlediği "İlk Okuma Yazma" isimli ortak bir yapıtın yazarları arasındadır. Kurucusu olduğu Koru Sanat Merkezi'nin küçük şairlerinin ve öykücülerinin eserlerini kitaplaştırarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Çocuk edebiyatı ile ilgili olarak çeşitli yayınevlerinin ön seçici kurullarında çalışmakta, "Yetişkinler İçin Çocuk ve Gençlik Edebiyatı" atölyeleri düzenlemektedir.