Yetişkinler için Çocuk ve Gençlik Edebiyatı

İzmir'in duayen eğitimcilerinden Nevzat Süer Sezgin ile on yedi dönemdir devam eden "Yetişkinler için Çocuk ve Gençlik Edebiyatı" programı, yeni dönemine "merhaba!" demeye hazırlanıyor. Birçok yazar ve çizer yetiştirmiş ya da gelişmelerine katkı koymuş Nevzat öğretmenimiz ile 16 haftalık bir eğitim programı bizleri bekliyor. 

Bu eğitim programını tamamlayan katılımcılarımızdan gönüllü olanların dahil olduğu Eksi 18 Edebiyat Topluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

www.eksi18edebiyat.org

Röportaj: Nevzat Süer Sezgin ile program hakkında 

Merhaba, bu röportajı izlemeden karar vermeyin!

"Nevzat Süer Sezgin kimdir, eğitim programında bizi neler bekliyor ve kimler bu programa katılmalı" gibi bir dolu soru üzerine konuştuk.

Bu röportajı, daha önceki tanışma toplantılarımız öncesinde yapmıştık. İçerik hakkında genel fikir vermesi açısından izleyebilirsiniz :)

Eğitim Programı Hakkında

 7 Şubat 2024 Çarşamba günü 20.00'deki Zoom üzerinden yapılacak ücretsiz tanıtım toplantısına katılmak için aşağıdaki bilgileri inceleyebilir ve kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Öğretmenler ve eğitimcilerin yanı sıra çocuk ve gençlik edebiyatı ile ilgilenen yazar, çizer, editör ve adaylarının katılımına açık olan eğitim programı, 7 Şubat 2024 Çarşamba günü 20.00'deki tanışma toplantısı ile başlıyor.

16 hafta boyunca çeşitli derslerden, ödevlerden ve uygulamalardan oluşacak programın canlı buluşmaları, uzaktan iletişim aracı Zoom üzerinden yapılacak. Google Drive altyapısı ile tüm sunumlar ve ödevler organize edilecek.

En az 6, en fazla 12 katılımcıya yer verebileceğimiz programın ayrıntılarını tanışma toplantısında sizlerle paylaşacağız.. 

Eğitim programının toplam bedeli 6.000 + %20 kdv (kdv dahil toplam 7.200₺) olarak planlandı. Tanışma toplantısının ardından kaydınızın onaylanması için ödemenizi aşağıdaki banka bilgilerine eft / havale yolu ile yapmış olmanızı ve dekontunuzu bizimle paylaşmanızı bekliyoruz. 

Ödeme Bilgileri

Sıddık Yusuf Çağlayan / TR08 0011 1000 0000 0111 1953 44 (QNB Finansbank)

Eğitim Programının Hedefleri

Bu eğitim programını tamamlayan katılımcılarımızdan gönüllü olanların dahil olduğu Eksi 18 Edebiyat Topluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

www.eksi18edebiyat.org

Kayıt Formu

Eğitmen Hakkında

İvriz Öğretmen Okulu ve Ankara Fen Fakültesi mezunu. Devletin çeşitli kademelerinde öğretmenlik ve yöneticilik yaptıktan sonra 1986'da Özel Koru Anaokulu ve Etüt Merkezi'ni kurdu. Özel Ekin Lisesi'nin kurucuları arasına katıldı ve eğitim danışmanlığı yaptı. 2009' da emekli oldu. Çeşitli eğitim vakıflarında çalıştı. "Ezbersiz Eğitim" ve "Bütünsel Eğitim" projelerinin mimarlarındandır. Anne, babalara, öğretmenlere çocuk gelişimi, iletişim, insan gelişiminde medyanın etkileri, demokratik yaratıcı kişilik gelişimi, çocuk edebiyatı ve kadın sorunları üzerine pek çok çalışması bulunmaktadır. Türkiye'de ve yurt dışında medya, oyuncak, kitap vb. konularda söyleşiler yaptı. "Bilgi Toplumunda Okul ve Eğitim" isimli baskısı tükenmiş bir kitabı var. TOP Yayıncılık'ın derlediği "İlk Okuma Yazma" isimli ortak bir yapıtın yazarları arasındadır. Kurucusu olduğu Koru Sanat Merkezi'nin küçük şairlerinin ve öykücülerinin eserlerini kitaplaştırarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Çocuk edebiyatı ile ilgili olarak çeşitli yayınevlerinin ön seçici kurullarında çalışmakta, "Yetişkinler İçin Çocuk ve Gençlik  Edebiyatı" atölyeleri düzenlemektedir. 2020 yılından bu yana birçok yazar ile birlikte Eksi 18 Edebiyat Topluluğu'nda çalışmalar yapmaktadır.