Çocuklar için Felsefe Uygulayıcı Eğitimi

ODTÜ Felsefe'de lisans, Boğaziçi Üniversitesi ve University of British Columbia 'da yüksek lisansını yapmış ve Çocuklar için Felsefe alanında 1500 saatin üzerinde deneyimi olan Ediz Dikmelik, "Çocuklar için Felsefe Uygulayıcı Eğitimi" programı ile yeniden Zikzak Kitaplık'ta.

Röportaj: Ediz Dikmelik ile Çocuklar için Felsefe Hakkında

Merhaba, bu röportajı izlemeden sakın karar vermeyin!

"Ediz Dikmelik kimdir, Çocuklar için Felsefe ile nasıl tanıştı ve önemi nedir, uygulayıcı eğitiminde bizi neler bekliyor ve kimler bu programa katılmalı" gibi bir dolu soru üzerine konuştuk.

Bu röportajı izledikten sonra aşağıdaki bölümlere geçebilirsiniz =)

27 Nisan 2021 Salı günü 20.00'deki zoom üzerinden yapılacak ücretsiz tanıtım toplantısına katılmak için aşağıdaki bilgileri inceleyebilir ve formu doldurabilirsiniz.

Eğitim Programı Hakkında

Tüm branşlardan öğretmen, eğitimci ve ilgililerin katılımına açık olan eğitim programı, 27 Nisan 2021 Salı günü yapılacak tanıtım toplantısı ile başlıyor.

Eğitim programı toplam 8 dersten oluşmaktadır. Tanışma toplantısını takip eden salı günleri 20.00 - 22.30 saatleri arasında uzaktan iletişim aracı zoom üzerinden yapılacaktır. Programın genel hatlarını tanışma toplantısında sizlerle paylaşacağız.

Eğitim programının toplam bedeli 1200₺ + KDV (1.415₺) olarak planlandı. Tanışma toplantısının ardından kaydınızın onaylanması için ödemenizi aşağıdaki banka bilgilerine eft / havale yolu ile yapmış olmanızı ve dekontunuzu bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.

Ödeme Bilgileri

  • QNB Finansbank - Sıddık Yusuf Çağlayan / TR09 0011 1000 0000 0091 8333 50

Eğitim Programının Hedefleri

  • Çocuklar için Felsefe alanına merak ve ilgi duymanızı sağlamak

  • Sınıflarınızda Çocuklar için Felsefe uygulamaları yapma konusunda hevesli olmanızı sağlamak

  • Sorgulama topluluğunda katılımcı olma deneyimini yaşamanızı sağlamak

  • Felsefenin ve Çocuklar için Felsefenin ne olduğu hakkında bilgi kazanmanızı sağlamak

  • Bir sorgulama topluluğuna kolaylaştırıcılık yapmanıza yardımcı olacak teorik ve pratik bilgileri paylaşmak

  • Çocuklar için Felsefe etkinliklerinde kullanılabilecek farklı uyaran tipleri hakkında bilgi sahibi olmanızı ve yeni uyaranlar bulabilecek bakış açıları kazanmanızı sağlamak

  • Bir uyaranla ilgili felsefi bir soru sorabilmenin yöntemlerini öğrenmenizi ve soru oluşturma konusunda deneyim kazanmanızı sağlamak

Tanışma Toplantısı için Kayıt Formu

Eğitmen Hakkında

Ediz Dikmelik İzmir’de Çocuklar için Felsefe programları geliştirip uygulamakta ve aynı alanda uygulayıcı eğitimleri vermektedir. Lisans eğitimini ODTÜ Felsefe bölümünde, yüksek lisans eğitimlerini Boğaziçi Üniversitesi Bilişsel Bilimler ve University of British Columbia Felsefe bölümlerinde tamamlamıştır. Yüksek lisans tezi, hayvan davranışını anlamanın felsefi temelleri üzerinedir. Çocuklar için Felsefe alanıyla Kanada’da tanışmış ve Vancouver School Board bünyesinde yüksek potansiyelli öğrenciler için Çocuklar için Felsefe eğitimleri uygulamıştır. İzmir’e taşındıktan sonra Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Başka Bir Okul Mümkün Derneği, Bornova Anadolu Lisesi ve Bahçeşehir Koleji gibi kurumlarda programlar geliştirip uygulamış ve eğitmen eğitimleri vermiştir. Son üç yıldır Bahçeşehir Koleji Bornova ve 50. Yıl kampüslerinde tam zamanlı Çocuklar için Felsefe eğitmeni olarak çalışmaktadır. Okul öncesinden liseye tüm yaş grupları ile en az birer yıllık müfredatlar geliştirip uygulamış olan Ediz’in, Çocuklar için Felsefe alanında 1500 saatin üzerinde sınıf içi tecrübesi vardır.