Hakkımızda

2013 yılından bu yana öğrenci, öğretmen ve eğitim kurumları için eğitimler tasarlıyor ve uyguluyoruz.

20.000'den fazla öğrenci, 2.000'den fazla öğretmen, 20'den fazla eğitim kurumu ile çalışmalar yaptık ve yapıyoruz.

Ortak akla ve birlikte öğrenmeye verdiğimiz önemden ötürü, Öğretmen Kulübü, Sistem Düşüncesi Derneği ve İzmir Eğitim Kooperatifi'nin organik birer parçasıyız.

Referanslarımız

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Tanıtım Sunusu

Zikzak Grup Genel Tanıtım.pptx

İş Birlikleri

Butik Buluşmalar

Zikzak Grup olarak 2015 yılından bu yana Öğretmen Kulübü buluşmalarına ev sahipliği yapıyoruz.

Yaşam boyu öğrenme merakı taşıyan eğitimcilerin, mesleki ve kişisel deneyimlerini paylaşarak çoğalttıkları, farkındalık yaratan bir sosyal öğrenme ortamı ve organizasyonu olarak yoluna devam eden Öğretmen Kulübü'nün buluşmaları ücretsiz ve herkesin katılımına açık.

Ayrıntılı bilgi almak için bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

Eğitimde Sistem Düşüncesi

Sistem Düşüncesi Derneği, 2016 yılında, akademisyenler, öğretmenler ve mühendisler tarafından tarafından kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir kurumdur. Derneğin amacı; toplumun her kesiminde ve özellikle; eğitim, sağlık, çevre, modelleme ve strateji alanlarında düşünme ve anlama yeteneğine katkı sağlamak için, Sistem Düşüncesi yaklaşımını yaymaktır. Derneğin öncelikli çalışma konusu K-12 eğitimidir.

Ayrıntılı bilgi almak için bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

İzmir Eğitim Kooperatifi

Yaşam boyu öğrenme ilkesiyle yola çıkan bir grup eğitimci, veli ve öğrenciyle 21 Temmuz 2018'de İzmir Karşıyaka'da kuruldu.

Yaşam boyu öğrenme bilinci ile; her yaş grubundan bireyin şimdiki ve gelecekteki temel eğitim ihtiyaçlarını iş birliği ile karşılayarak, yaşam becerileri gelişmiş bilinçli bir toplumun oluşturulmasına çalışan, sürdürülebilir bir kooperatif modeli olmak için çalışmalarına devam ediyor.

Ayrıntılı bilgi almak için bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

Yusuf Çağlayan Kimdir?

2008 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü ve Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. Anadolu Üniversitesi’nde Marka İletişimi üzerine eğitimini devam ettirdi.

Çağdaş Drama Derneği’nde Yaratıcı Drama, Yeni Yüksektepe Kültür Derneği ve Türk Kızılayı Derneği’nde sosyal sorumluluk projeleri üzerine çalıştı.

2012 - 2015 yılları arasında Türkiye Oryantiring Federasyonu bünyesinde başta yönetim kurulu üyeliği olmak üzere çeşitli pozisyonlarda çalıştı ve İzmir Oryantiring Günleri’nin 4 yıl etkinlik yöneticiliğini yaptı. Dünyada ilk ve tek oryantiring teması ile yapılan “Bir Disiplin Olarak Oryantiring” sempozyumunu dört yıl boyunca organize etti.

2008 - 2015 yılları arasında özel eğitim kurumlarında aktif olarak çeşitli görevler aldı. Sınıf öğretmenliğinin yanı sıra etkinlik ve proje koordinatörlüğü görevlerini üstlendi.

2013 yılında Zikzak Grup isimli eğitim, danışmanlık ve organizasyon şirketini kurdu. Alanında uzman eğitimcilerden oluşan ekibi ile birlikte “modern çağın öğrenci, öğretmen ve kurumları için eğitimler” kurgulamaktadır. Bu görevi hala devam etmektedir.

2014 yılında öğrenci ve öğretmenlerin eleştirel düşünme becerilerini geliştirerek resmin bütününü görmelerini sağlamak amacı ile kurulan Sistem Düşüncesi Derneği’nin kurucu üyeleri arasında yer aldı. Her yıl dernek bünyesinde düzenlenen ve öğretmenlerin geliştirdiği uygulamaları başka öğretmenler ile paylaştıkları Deneyim Paylaşım Sempozyumu’nun yürütme kurulu üyeliğini yapmaktadır.

Zikzak Grup bünyesinde kurulan ve 5 yıldır aralıksız devam eden sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “Öğretmen Kulübü” ile 180’e yakın buluşma düzenleyen ekipte yer almaktadır. Bu buluşmalarda 190 kadar alanında uzman kişi ya da kurum misafir edildi, 2000’den fazla öğretmen ile çalışıldı, 300’den fazla konu öğretmenlerce konuşuldu ve tartışıldı.

Zikzak Grup’un çocuklar için tasarlanmış etkinliklerden oluşan ürünü Hayal Bilgisi Atölyeleri’nde son 5 yılda 20 binden fazla çocuk ile “iletişim, üretim, kent ve doğa” değerleri üzerine atölyeler yaptı ve yapmaya devam etmektedir. Okuma ve yazma becerileri odağında biriken deneyimlerini çeşitli eğitim programları ile öğretmen ve eğitimcilerle paylaşmaktadır. Şimdiye kadar 2 binden fazla öğretmen ile çalışmıştır.

2017 yılında da yerel yönetimler ve farklı alan ve kurumlardan gelen eğitimcilerle birlikte bir eğitim kooperatifi kurma hazırlıklarına başladı. 2018 Temmuz ayında İzmir Eğitim Kooperatifi’nin kurucularından biri oldu.